Nabídka produktů

Video galerie
Kurzy fotografování
Jak platit

     

Partneři

 

 

 

 

 

 

Václav Kříž

Potápím se od roku 1960. Už na začátku šedesátých let jsem zkoušel pod hladinou mimo fotografování i filmovat, ale nakonec zvítězila láska k nehybnému obrázku. V mém životě bylo i období, přes deset let, kdy jsem tuto bohulibou činnost opustil a věnoval se naopak soutěžení ve spearfishingu a nádechovému potápění. Opravdu fotografovat pod vodou, se vší vervou která mě drží dodnes, jsem začal až v roce 1978, kdy jsem si jako tehdejší zaměstnanec filmových ateliérů Barrandov vyrobil první vodotěsné pouzdro na fotoaparát Praktica. Počátky mé UWF se odehrávaly většinou ve sladkých vodách, v moři jen sporadicky o dovolené. Situace s otiskováním článků a fotografií se mi navíc na konci osmdesátých let trochu zkomplikovala. Vysloužil jsem si zákaz publikační činnosti za svůj neskrývaný profesní obdiv ke slavné německé režisérce a fotografce Leni Riefenstahlové. Přesto jsem se stal v Praze, v roce 1987, prvním

předsedou Klubu podvodní fotografie. A také jsem získal v roce 88 cenné mezinárodních vítězství na OCEAN EXPO´88 na Floridě v USA. Když jsem nemohl publikovat doma, dařilo se mi za hranicemi, v Anglii, Západním Německu, USA a Austrálii.

 

Po revoluci už šlo všechno jinak. Titul nejlepší UW fotograf Svazu českých potápěčů mně byl udělen na PAF Tachov v roce 1995, zrovna tak 1. cena v novinářské soutěži CZECH PRESS FOTO v kategorii Příroda.  Ve stejném roce jsem měl i svojí první autorskou výstavu na pražské Interkameře ve stánku firmy Nikon.

 

Od začátku devadesátých let jsem členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Trvale spolupracuji s časopisy Oceán a Dobrá Voda, moje fotografie a články s podvodní tématikou jsou otiskovány v řadě odborných, zeměpisných i populárních periodikách a knižních publikacích mnoha zemí.

 

Pracuji výhradně s fotoaparáty NIKON v podvodních pouzdrech Sea & Sea japonské výroby a s blesky téže značky.

Na začátku devadesátých let jsem byl redaktorem tehdy jediného potápěčského časopisu Vodní revue, poté jsem působil jako volný fotograf a šéfredaktor časopisu Riff. Od roku 1997 jsem zaměstnán jako PR na ředitelství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Pod vodu se však nořím s fotoaparátem stále a to pod heslem: „Díky za každé nové ráno a trochu čisté vody“!

 

Fotoalbum

Přihlašte se k odběru aktualit

Zákaznický účet

Kontakty

Ivana

prodej, e-shop, půjčovna, servis, foukání

zájezdy-cestování

 

ivana.stastna@potapeniproradost.cz

tel.: +420 776 623 653

 

Nejnovější
Potápěčský počítač G2 (computer only) Scubapro, full-colour LCD

Potápěčský počítač..

Cena: 22 299,– Kč
Automatika Scubapro set1.st Mk25 DIN300 +2.st G260 TACTICAL +Octopus R195, AKČNÍ CENA!

Automatika Scubapro..

Cena: 16 840,– Kč
Neoprenová kukla H1 5/7mm s límcem WaterProof, High Visibility Hood

Neoprenová kukla H1 5/..

Cena: 2 240,– Kč
Neoprenové boty Waterproof B50 5mm boot

Neoprenové boty..

Cena: 1 380,– Kč
Neoprenové boty Waterproof B50 nízké provedení, 3mm Low Cut Boot

Neoprenové boty..

Cena: 1 250,– Kč
Pro zákazníky

Nenašli jste co jste hledali?

Nevadí !

Individuálně dovezeme jakoukoliv položku ze sortimentu našich dodavatelů. 

ivana.stastna@potapeniproradost.cz   

nebo volejte 776 623 653 a my se Vám to  pokusíme sehnat!